Site rengi

Tasarım

ALTIN 1.019,04
DOLAR 18,1103
EURO 18,2183
BIST 3.022,27
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30 °C
Açık
istanbul masöz masöz istanbul turbobet giriş masöz bayan

YTB Başvuruları Başladı

YTB Başvuruları Başladı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Türkiye’de yüksek öğrenim eğitimi gören uluslararası öğrencilere yönelik hazırlanan “Uluslararası Öğrenci Akademisi”ne başvurular başladı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından ülkemizde yükseköğrenim gören uluslararası öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesi için hayata geçirilen “Uluslararası Öğrenci Akademisi”ne başvurular başladı. Uluslararası öğrencilerin mesleki kariyerlerine de katkı sağlayacak çalışmaların yer aldığı akademiye başvurular 07 Aralık 2020 tarihine kadar Türkiye Bursları Bilgi Sistemi (https://tbbs.turkiyeburslari.gov.tr) üzerinden alınacak.

Proje üretme, uygulama ve organizasyon kabiliyeti becerilerinin geliştirilmesi ile sosyal sorumluluk bilincinin oluşturulmasını hedefleyen akademiye Türkiye’de eğitim alan tüm uluslararası öğrenciler başvurabilecek. Akademi aynı zamanda uluslararası öğrencilerin eğitim aldıkları, alanında uzman akademisyen, yazar ve sanatçılarla yakın ilişkiler kurabilmelerine olanak sağlayacak.

Uluslararası Öğrenci Akademisi; seminer programları, ihtisas programları ile kültür ve sanat programları olmak üzere 3 kategoriden oluşuyor.

Programlara kayıt yaptıran öğrenciler derslere yalnızca dinleyici olarak değil, kendi alanları ve ülkeleri ile ilgili sunumlar yaparak da katılma imkânı bulacak. Programları başarıyla tamamlayan ve sertifika almaya hak kazanan öğrenciler, kültürel gezilere katılarak, yaz ve kış kamplarından yararlanacak.

SEMİNER PROGRAMLARI

Akademi kapsamındaki seminer programları, giriş mahiyetinde olup ilgili alanın temel kavramları, temel yaklaşımları, sorunları ve tartışmaları hakkında öğrencilere bilgiler sunacak. Bu kapsamda; beşerî bilimler, bilim ve teknoloji, dil ve edebiyat, ekonomi, ilahiyat, medya ve iletişim, sağlık bilimleri ve uluslararası ilişkiler alanlarında 37 program gerçekleştirilecek. Seminer programları çevrim içi (online) olarak yapılacak olup bir katılımcı en fazla 2 programa başvurabilecek.

İHTİSAS PROGRAMLARI

htisas programları ise uluslararası öğrencilerin kendi alanlarında veya seminer programlarında katılım gösterdikleri alanda daha nitelikli çalışmalar yapabilecekleri dersleri içeriyor. İhtisas programları kapsamında toplam 48 çalışma gerçekleştirilecek. Her program sonunda katılımcı öğrenciler tarafından bir çıktı (görsel materyal/kısa film/makale/rapor/proje vb.) sunulması beklenecek. Katılımcı öğrenciler tarafından üretilen akademik niteliğe sahip çıktılar ise, YTB tarafından ödüllendirilecek. İhtisas programları da çevrim içi (online) olarak gerçekleştirilecek.

 

KÜLTÜR VE SANAT PROGRAMLARI

Kültür ve Sanat Programları ile de ülkemizin kültürel birikimini yansıtan alanlara ilgi duyan ve bu alanlarda becerilerini geliştirmek isteyen uluslararası öğrencilerin buluşturulması hedefleniyor. Bu kategoride klasik Türk müziği, yazı ve süsleme sanatları, kültürel faaliyetler, medya ve iletişim ile geleneksel Türk sporları alanlarında toplam 57 program yer alacak. Programlar, salgına karşı gerekli önlemler alınarak az sayıda katılımcıyla yüz yüze yapılacak. Kültür ve sanat programlarına; İstanbul, Ankara, Konya, Eskişehir, Trabzon, Kocaeli ve Sakarya illerinde ikamet eden öğrencilerin başvurusu alınacak. Her öğrenci ise ikamet ettiği şehirdeki ilgili programa kabul edilecek. Bir katılımcı en fazla 2 programa başvurabilecektir.

Uluslararası Öğrenci Akademisi’ne ilişkin detaylı bilgiler www.turkiyeburslari.gov.tr adresinde yer alırken, öğrenciler soru ve önerilerini akademi@ytb.gov.tr adresi üzerinden YTB’ye iletebilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.